Mežvidi jaunumi

Kaņepju novākšanas paraugdemonstrējumi

2022.gada 23.septembrī Ludzas novada, Mežvidu pagasta, Klonešnīkos norisinājās kaņepju novākšanas paraugdemonstrējumi SIA "Jumis Geo" un SIA "Reits" kaņepju laukos.

Kaņepju novākšanā pirmo reizi Latvijā tiks izmantots speciāli aprīkots kaņepju kombains uz "Claas XERION 4000" traktora bāzes. Šis kombains ir unikāls ar to, ka kaņepju novākšana notiek vienlaicīgi divos posmos. Kombains noņem kaņepēm galotnes, tās saberot piekabē, vienlaikus kātus nopļauj, sagarina un atstāt uz lauka vālos. Auga augšdaļa tiks izkaltēta un sadalīta smalkākās frakcijās.

Iegūtais materiāls no sēklām un lapām ir augstvērtīgs produkts, kas var tikt tālāk izmantots kā izejviela pārtikās ražošanā, kosmētikas ražošanā un citās jomās. Stiebrus vēlāk sapresēs ruļļos. Stiebri tiks izlietoti bioenerģijas iegūšanai.  


Iegūtais materiāls tiks pastiprināti pētīts, lai pilnveidotu kaņepju audzēšanas tehnoloģijas un attīstītu kaņepju pārstrādes procesā iegūstamo sastāvdaļu izmantošanas iespējas.

Projekta Nr. 18-00-A01612-000026 "Inovatīvi risinājumi industriālo kaņepju apstrādē un pārstrādē" norises gaitas un aktuālo jautājumu apspriešana starp projekta partneriem kā arī citi jautājumi kas saistīti ar esošo un potenciālo partneru sadarbību Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parka un biedrības "Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parks" ietvaros.
Vairāk par projektu lasiet te -https://mezvidi.lv/kanepes


Projekts "Kaņepes"