Mežvidi jaunumi

LTV: Siltumnīcu nozarē ļoti sāpīgi jūt energoresursu cenu pieaugumu ( TVNET)

Latvijas siltumnīcu kompleksi vēl tikai gatavojas jaunajai sezonai, bet jau tagad saskārušies ar izaicinājumiem - tie ļoti sāpīgi jūt energoresursu cenu pieaugumu, otrdien, 1. februārī, vēsta "Latvijas Televīzijas" (LTV) raidījums "Panorāma". 

Daži uzņēmēji siltumnīcās audzē tomātus un gurķus visu gadu, bet ir tādi, kas tikai periodiski. Kā informē LTV, tieši elektrība un kurināmais ir lielākā izdevumu pozīcija siltumnīcu nozarē.

Latvijas pierobežā Kārsavas pusē, siltumnīcu kompleksā “Mežvidi” sezonas pārtraukuma nav. Tomāti šeit gatavojas arī ziemas spelgonī un tas nozīmē, pamatīgus izdevumus par elektrību un siltumu.


SIA “Latgales dārzeņu loģistika” valdes loceklis Edgars Romanovkis:Mēs esam viens no lielākajiem elektrības patērētājiem ne tikai novadā, bet Latgales reģionā, tāpēc elektrības tirgus cenas pieaugšana mūs ļoti būtiski ietekmēja. Decembra mēnesī elektrības rēķins mums sastādīja gandrīz 92 000 eiro. Šī savā ziņā ir ārkārtas situācija un, iespējams, šoreiz izņēmuma gadījumā Zemkopības ministrija varētu lūgt Eiropas Komisiju, kā plūdu un ārkārtas situāciju gadījumā konvencionālo apsaimniekotāju platību gadījumā, lūgt vienreizēju atbalstu, tieši siltumnīcu sektoram.”

Sižeta avots un viss sižets TVNET:  https://ej.uz/bhj8 
Energošoks siltumnīcu nozarei Youtube: https://ej.uz/cfko