Mežvidi jaunumi

“Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parks” un SIA “JE enerģija” paraksta ūdeņraža tehnoloģiju attīstīšanas memorandu

Pagājušā gada izskaņā, 29. novembrī, biedrības “Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parks” un SIA “JE enerģija” valdes loceklis Edgars Romanovskis kopā ar vēl 22 organizāciju pārstāvjiem “5G Techritory” foruma laikā parakstīja “Saprašanās memorandu sadarbības stiprināšanai ūdeņraža tehnoloģiju attīstīšanai Latvijā”.

Pamatojoties uz nestabilo situāciju enerģētikas jomā ne vien Eiropā, bet visā pasaulē, memorands ietver ūdeņraža tehnoloģiju attīstības konsorcija izveidi, arvien skaidrāk paredzot nākotni ūdeņradim kā alternatīvam enerģijas avotam, kas spētu risināt šobrīd vairāk kā jebkad aktuālās enerģētikas problēmas.

Memoranda mērķis ir veicināt spēcīgu un vienotu ūdeņraža ekosistēmas un attiecīgo tehnoloģiju attīstību, kā arī paātrināt ūdeņraža inovāciju, infrastruktūras, ražošanas un pielietojuma ieviešanu un kapacitāti Latvijā, sniedzot iespēju ūdeņraža nozarei attīstīties, atbilstoši Eiropas Savienības noteiktajiem mērķiem, radot gan pienesumu Latvijas ekonomikai, gan veicinot klimata mērķu sasniegšanu.

Papildu memoranda noslēgšanai Latvijā tiek veidota Latvijas Ūdeņraža alianse, kas apvienos nozares spēlētājus un saistītās puses vienā platformā informācijas apmaiņai, komunikācijai, projektu un sadarbību veidošanai gan vietējā, gan starptautiskā līmenī.

Šis ir nozīmīgs solis nozarei, jo viens no memoranda uzdevumiem ir izstrādāt Latvijas ūdeņraža ceļa karti līdz 2023. gada vidum un ūdeņraža stratēģiju līdz 2023. gada beigām. Ūdeņradis tiek uzskatīts par vienu no iespējamiem dekarbonizācijas ceļiem pasaulē un, piedāvājot šai nozarei jaunus produktus un tehnoloģijas, tās būs ļoti pieprasītas un ar lielu izaugsmes potenciālu. 
Par uzņēmumu