Mežvidi jaunumi

Kārsavā diskutēja par inovatīviem un energoefektīviem risinājumiem zemeņu, tomātu un citu dārzeņu audzēšanai

6. maijā Kārsavas Kultūras namā norisinājās informatīvs seminārs “Inovatīvi un energoefektīvi risinājumi zemeņu, tomātu un citu dārzeņu audzēšanai segtajās platībās”. Semināra sākumā klātesošos uzrunāja Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietniece Ināra Silicka. 
Diskusiju iesāka SIA “Latgales dārzeņu loģistika” un Biedrības “Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parks” valdes loceklis Edgars Romanovskis, stāstot par pētniecības un attīstības projektu īstenošanu Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parkā.
M.Joņina un J.Gruduls (SIA “ABerry” pārstāvji) dalījās ar zemeņu audzēšanas pieredzi plēves siltumnīcā ar apkuri un augu papildu gaismošanu. D.Drošprāte (Latvijas Augļkopju asociācija) informēja par augļkopības nozares aktualitātēm, savukārt, SIA “A.M. Ozoli” pārstāvji, par aktualitātēm zemeņu un citu kultūru audzēšanā. 
Par klimata un augu monitoringu segtajās platībās “Siltumnīcu kompleksu apgaismojuma sistēmas novērtēšanas metodikas izstrāde” projekta ietvaros dalījās E.Romanovskis, A.Avotiņš, R.Čeirs un G.Ozoliņš (RTU, SIA “Latgales dārzeņu loģistika” pārstāvji).
LLU pārstāves B. Bankina, G. Bimšteine, L. Dučkena informēja par slimību izplatību segtajās platībās, savukārt, I. Alsiņa, L. Dubova, M. Dūma stāstīja par ražas kvalitātes izmaiņām dažāda apgaismojuma spektrālā sastāva ietekmē.  

Pēc semināra, tā dalībnieki devās uz ziemas siltumnīcu kompleksu “Mežvidi” (SIA “Latgales dārzeņu loģistika”), kur aplūkoja tomātu un zemeņu (SIA “ABerry”) audzēšanas siltumnīcas. 
Seminārs tika organizēts projektu: Nr.18-00-A01620-000017 “Zemeņu audzēšanas tehnoloģija, izmantojot substrāta apsildi augstajos tuneļos, ar vai bez papildus apgaismojuma, un optimāla augu biezības izvērtēšana augstajos tuneļos, maksimālai ražības paaugstināšanai”.  Nr.18-00-A01620-000006 “Siltumnīcu kompleksu apgaismojuma sistēmas novērtēšanas metodikas izstrāde” un Nr.19-00-A01612-000010 “Inovatīvu risinājumu izpēte un jaunu metožu izstrāde efektivitātes un kvalitātes veicināšanai Latvijas siltumnīcu sektorā [IRIS]” ietvaros.

Projekts "Zemeņu audzēšana"