Mežvidi jaunumi

Inovatīvais produkts - ''IRIS IoT sensoru sistēma''

IRIS IoT sensoru sistēma un datu apstrādes platforma, kas ir modulāra pēc savas arhitektūras, tādēļ to var izmantot gan mazās, gan lielās industriālās siltumnīcās. Iegūtie dati ļaus efektīvāk un operatīvāk pārvaldīt savu ražošanas procesu, kas tiek piemērots Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.
Jauna Latvijas apstākļiem atbilstošas analīzes un novērtēšanas metode dažādu gaismas spektru un atdeves (umol) ietekmei uz konkrētām augu šķirnēm, un šo jauno tehnoloģiju parametru ietekmei uz pašu augu ražas kvalitātes parametriem, apputeksnēšanas kameņu uzvedību, sēņu slimību attīstību. Šādi pētījumi ir dārgi, laikā un resursu ziņā ietilpīgi, lai tos veiktu paši ražotāji, bet zinātniskajām institūcijām nav pietiekami liela saimniecība atbilstoša skaita paraugu noņemšanai un analīzei. Tās pārbaude tiek veikta gan mazu, gan lielu siltumnīcu pielietojumam, iegūtie dati atskaites un publikāciju formā būs publiski pieejami nozares vajadzībām.

Inovatīvais produkts - ''IRIS IoT sensoru sistēma''
- Modulārajai IRIS IoT sistēmai projekta ietvaros tiks izveidoti jauni gaismas un svara pieauguma sensori, lietotāja WEB saskarne (pilnai informācijai) un mobilā telefona aplikācija (ērtai operatīvās informācijas iegūšanai), atkarībā no siltumnīcas tipa un tehnoloģijas.
- IRIS sistēmu plānots uzstādīt un pārbaudīt projekta partneru siltumnīcās (SIA "Latgales Dārzeņu loģistika", SIA "Bulduru Dārzkopības vidusskola", z/s "Eži", z/s "Utāni", SIA "Aberry") un arī 10 līdz 30 mazajās siltumnīcās. 
Iekārtas tiek izsniegtas bez maksas!

Lai kļūtu par projekta mazo sadarbības partneri nepieciešams aizpildīt pieteikšanās anketu. Pieteikuma anketa

Vairāk par projektu: https://www.irisproject.lv/Projekts "IRIS"